PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=823007}

Ból i blask

Dolor y gloria
7,3 33 007
ocen
7,3 10 1 33007
7,0 46
ocen krytyków
Ból i blask
powrót do forum filmu Ból i blask

Ponoć scenariusz tego filmu powstał dosłownie w bólach - Pedro Almodovar właśnie przeszedł poważną operację kręgosłupa i ból jest nie do zniesienia. Aby zapomnieć o fizycznym cierpieniu, Almodovar rzuca się w wir pracy i tak oto powstaje pierwszy szkic scenariusza Bólu i blasku.
Nie wiem bez kogo bardziej nie byłoby tego filmu - czy bez Pedro czy bez Antonia. Oczywiście ten film to spowiedź reżysera, jego forma autofikcji - co mogłoby się wydarzyć w jego życiu. Jest w stosunku do siebie szczery, zabawny i złośliwy. Z drugiej strony, nikt dawno mi tak nie zaimponował pod względem artystycznym, jak Antonio Banderas. Zdarł z siebie wszystkie maski, nie ma tam grama Banderasa, jakiego znam z poprzednich filmów i zbudował siebie na nowo. Oglądając go, zadziała się dla mnie prawdziwa magia kina, po to właśnie oglądam filmy, aby od czasu do czasu ujrzeć taką aktorską metamorfozę i rozbłysk talentu.
Pełna recenzja filmu tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=lJQHz10HP6M

ocenił(a) film na 7
nynavee

Oj. Tak. Filmy Almodovara przenoszą w inny wymiar. Antonio był świetny. Zero falszu. Sama prawda.

ocenił(a) film na 9
nynavee

Podoba mi się Twoje zdanie o zdartych maskach, dokładnie tak. I tak, Banderas to zupełnie inny, nieznany Antonio: kruchy i delikatny.

nynavee

Jaka piękna wypowiedź i tytuł.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones