PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=92316}

Czerwony Skorpion 2

Red Scorpion 2
4,4 107
ocen
4,4 10 1 107
Czerwony Skorpion 2
powrót do forum filmu Czerwony Skorpion 2

Amerykańsko-kanadyjski film akcji z 1994 roku, sequel filmu Czerwony skorpion z 1989 r.
Lider ugrupowań terrorystycznych (John Savage) jest w posiadaniu nowoczesnego systemu komputerowego, używanego do penetracji i organizacji, który
zapewnia mu całkowitą bezkarność. Specjalnie wyszkolony oddział Czerwonego Skorpiona, którym kieruje Nick Stone (Matt McColm), ma za zadanie zniszczyć
neonazistowską organizację. Misja nie należy do bezpiecznych, jednak każdy z członków elity to swoista indywidualność o wytrenowanej specjalności, pod
charakter której ma wyznaczone do wykonania zadanie.

Ode mnie 8/10, bo akcja była nawet fajna i wciągająca.

karoman4

Szału nie ma. Wersja z Lundgrenem nie do przebicia. Z czystym sercem 5/10.

ocenił(a) film na 7
bennyhillshow

Wiem, wersja z Lundgrenem ma u mnie 10/10 plus serce. Lubie takie klimatyczne akcyjniaki lat 80-tych. Czerwony Skorpion z Dolphem to kupon od Rambo, ale niektóre kupony Rambo miały polot i coś do pokazania. Chociażby rozrywkę. Udało im się w tym przypadku. Rambo, z kolei, jest kinową historią, jakimś kultem w świecie kina akcji i nie ma się co dziwić, że dużo filmów czerpie z niego garściami.
Tak samo jest z komiksami, czy ich japońskimi odpowiednikami, mangami. Mangi i komiksy mają to do siebie, że zawierają dziury logiczne w sobie. Dlatego powstają ekranizacje, by załatać to, co można. Dla mnie osobiście np. jest wspaniały Punisher z 1989 roku, w którym w rolę mściciela wcielił się Lundgren. Nie dość, że film wpasował się w filmową modę akcyjniaków lat 80-tych, to jeszcze wrzucił w historię coś od siebie i poprawił to, co w historii Punishera było.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones