PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10212}

Pytanie do Boga

The Body
6,2 6 058
ocen
6,2 10 1 6058
Pytanie do Boga
powrót do forum filmu Pytanie do Boga

Prowokujacy temat.

ocenił(a) film na 3

Nie odebralem tego filmu jako sklaniajacego do rozwazan: co by bylo gdyby... Dla mnie to temat szkodliwy, ktory mialby raczej szokowac niz pobudzic do refleksji. Sam film jest nudnawy i niczym nie zaskakuje. Brakuje w nim suspensu. Na koncu widz zostaje rozczarowany, bo wie to samo co na poczatku ogladania. Do tego aktorstwo jakby rodem z produkcji telewizyjnych.

ocenił(a) film na 3
Yoshimura

gowno nie film, ja tam chyba dobrze wiem jak wyglada ten swiat, nie znieksztalcam sobie obrazu tym wszystkim co w ludziach widze glupiego. po pierwsze je** juz ten temat, ale czerstwy film, slabe bajery aktorow, tak jak i caly schemat filmu. po drugie co to ma byc? jakies ujecia jak ksiadz sie patrzy na cycki, co jakis czas jeden drugiego ksiedza pyta czy tak naprawde to on wierzy w boga, zydy z kamieniami a'la hooligans beka z filmu ;) po co wy sie tak przekonujecie, przejmujecie, zapytajcie hitlera, nie wiem mein kampf przeczytajcie a potem biblie i cos jeszcze a potem informacje z neta to moze wyciagniecie sobie wnioski jakies z sensem...

ocenił(a) film na 7
Yoshimura

Yoshimura, ja tylko chciałam Cię zapytać, o który pustoszący ateizm Ci chodzi? O ten z hasłem "Gott mit uns"?
http://rationalrevolution.net/images/nazi-priests.jpg

ocenił(a) film na 3
noonik

Prosze zapoznac sie z historia, zamiast posilkowac sie ta fotografia, dowiedziec sie o represjach jakie spotkaly niemieckich biskupow w okresie hitleryzmu. Adolf Hitler po dojsciu do wladzy, nigdy nie ukrywal swoich przekonan co do Kosciola, ktorego postrzegal jako jednego ze swoich najwiekszych wrogow.
Prosze przeczytac o drugim glownym ideologu nadodowego socjalizmu w Niemczech Alfredzie Rosenbergu i jego dziele "Mit XX wieku", oraz jego postulacie utworzenia w III Rzeszy "Kosciola Ludowego" majacego stac na strazy "honoru narodowego".
Antagoniscie wystarczy maly haczyk, a ilu dzisiaj kwestionuje fakty historyczne, choc istnieja w archiwach niezbite dowody?

Yoshimura

Heh noonik Nazizm był ideologią neopogańską nawiązującą do wierzeń skandynawsko-germańskich. Ba! Istnieją przesłanki, że Hitler po "ostatecznym rozwiązaniu kwestii żydowskiej" chciał rozwiązać inną "kwestę"- chrześcijańską. Konkordat Kościoła z nazistami istniał, dlatego, iż naziści byli za słabi by zaatakować Kościół, a Kościół za słaby by zaatakować nazistów ;)

Zaś to co napisał ybur to z całym szacunkiem zupełny nonsens. Ludzie potrzebują wiary, bo bez wiary, każdy z nas nie rożniłyby się od zwierzęcia. Nie będą tu poruszał kwestię w co, kto wierzy, ale nie mogę patrzeć, jak ktoś piszę, że przez religię na Ziemię spadły wszystkie nieszczęścia.

FanDobregoKina

czytam po 10 latach i śmiech mnie ogarnia... ludzie potrzebują wiary... Co to za generalizowanie? Ależ wy jesteście prości.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones