Andrew Lloyd Webber

8,5
302 oceny muzyki
powrót do forum osoby Andrew Lloyd Webber

Waters we wspaniałym stylu oskarża tego pseudoartystę o plagiat i moim zdaniem jak zwykle nie myli się w swoim cyniźmie...

We cower in our shelters
With our hands over our ears
Lloyd-Webber's awful stuff
Runs for years and years and years
An earthquake hits the theatre
But the operetta lingers
Then the piano lid comes down
And breaks his fucking fingers
It's a miracle

almodrama

Jakoś nie dopatrzyłem się tu oskarżenia o plagiat... Chyba, że za takie uważasz samo wyznanie Watersa, iż nie ceni sobie twórczości pana Webbera. Za co zresztą - a szkoda - należy się Rogerowi WIELKI MINUS!!!

almodrama

faktycznie nie ma tutaj oskarżeń o plagiat. Z resztą nie wierzę, żeby którakolwiek piosenka z dowolnego musicalu Webbera była podobna do utworu napisanego wcześniej. Nie znam muzyki Watersa, ale nie potrafię ciepło myśleć o artyście, który w swoich piosence bezpodstawnie krytykuje innych, większych od siebie muzyków. To nie świadczy o nim dobrze (albo to miała być prowokacja, albo nie miał pomysłu na tekst, inaczej sobie tego nie umiem wyjaśnić).

undula

"Nie znam muzyki Watersa"

Rozumiem, że albo mówisz o jego solowym dorobku (którego ja również nie znam) albo nie skojarzyłeś nazwiska :)

http://www.youtube.com/watch?v=-Py5aPLG348

Slamazzar

nie skojarzyłam nazwiska;)
tak czy siak lekką przesadą jest krytykowanie innych muzyków za pomocą piosenek. Bo czy tego nie można powiedzieć w jakimś wywiadzie? Sztuka powinna zostać sztuką.

undula

Waters ma to do siebie, że zawsze uważał się za wyrocznię i jedyną prawdę, a ponieważ komponowanie mu idzie miernie (chociażby w porównaniu z jego znajomym, Gilmourem) postawił na pisanie tekstów. One gładko odzwierciedlają jego osobowość. Ja bym się w tym przyadku Watersem nie przejmowała, to jedno z wielu tego typu wynurzeń.

Seselia

Tak to bym znowu nie przesadzał. Chociażby ponadczasowe "Money" jest przecież jego autorstwa. Ale faktycznie, ma facet trudny charakter...

Slamazzar

Rzeczywiście, Money to jest coś, z metrum dziewięć czwartych, nie mam pojęcia, jak zdołali to zdefiniować:) i przecież całe The Wall to jego sprawka i nie pozwolił mieszać się nikomu do ogólnej komcepcji. Źle to ujęłam, chodziło mi raczej o jego skłonność do panikowania:)

almodrama

Z tego co wiem to poszło o 6 nut z Echoes wykorzystanych przez A.L Webbera w Phantom of the Opera.
http://www.youtube.com/watch?v=uLJ_QVfT_wM
w tym przypadku to od 2.24 do 2.28 min.

nie wiem czy to plagiat czy inspiracja. nikt nie został skazany

alterego

Gdzieś czytałam że dopuszczalne jest wykorzystanie do dwóch czy tam iluś taktów z cudzej twórczości.

Według mnie to jest zdecydowanie bardziej inspiracja. No bo jakby nie patrzeć Pink Floyd jest świetną grupą, a we wzorowaniu się na mistrzach nie ma chyba nic złego.

Zgubiłam puentę. :)
Chodziło mi generalnie o to, że pięć czy sześć nut nie czyni utworu plagiatem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones