PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7596}
7,1 6 516
ocen
7,1 10 1 6516
6,7 6
ocen krytyków
Matador
powrót do forum filmu Matador

"Matador" to film niezwykle dziwaczny, nawet jak na Pedro. W prologu widzimy jak facet masturbuje się oglądając krwawe sceny z "Sage des todes" Franco, oraz "Sei donne per l'assassino" Bavy. Przy tym mordercza wręcz muzyka i krwiści czerwone napisy początkowe.
Poznajemy bohaterów, oczywiście dziwacznych, przerysowanych, zboczonych. Obsada oczywiście charakterystyczna i charyzmatyczna. Żałuję tylko Maura miała tak małą rolę.
Historia jest pełna absurdów, podobnie jak dialogi. Kadry są intrygujące, niekiedy rewelacyjne, muzyka tworzy niepokojący i pokręcony klimat.
Jak dla mnie "Matador" to nie żaden thriller psychologiczny, to przerysowana psychodrama, horror, czarna komedia z nutką surrealizmu i artyzmu, a wszystko to podlane celowym kiczem. To nie jest kino dla intelektualistów. To kino dla ludzi o zboczonym guście, np. takich jak ja.

kangur_msc_CM

Ha ha, również miałem wrażenie, że to film właśnie dla mnie! Chociażby dlatego, że znałem obydwa dzieła, które ogląda bohater w prologu - mimo wszystko nie reagowałem na nie tak spontanicznie jak on... To film o seksie, śmierci i niebezpiecznych związkach między nimi. Pedro bezpośrednio wrócił do tego tematu w filmie KIKA, chyba jeszcze bardziej szalonym. Podoba mi się odwaga Hiszpana w poruszaniu tematów niewątpliwie objętych tabu. Można powiedzieć dziewczynie "Kocham cię aż do szaleństwa", ale z pewnością nie "Podniecasz mnie tak bardzo, że mógłbym wypruć ci flaki".
.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones